Вона пропонує не лише технічне вдосконалення, а й можливість активно брати участь у втіленні інновацій та вирішенні складних завдань. Попит на QA-інженерів стабільно зростає, що забезпечить тобі стабільну роботу та широкі можливості розвитку кар’єри. Тож, якщо ти шукаєш цікаву та стабільну професію у сфері IT, стати інженером QA – це чудовий вибір.
Ролі фахівців із забезпечення якості
У цій професії більше чоловіків — 62%, жінок відповідно 38%. Вони перевіряють, як система працює під навантаженням, шукають слабкі місця та покращують швидкість й стабільність роботи програми. IT-школа Mate Academy пропонує широкий вибір курсів із різних IT-професій, серед яких і тестувальник ПЗ. Їхній курс QA-engineer складається з 18 модулів та 133 тем і триває три місяці.
Чим займається QA Engineer і що потрібно вміти для цієї роботи
Ми поспілкувалися з QA-фахівцями та дізналися, які навички та знання їм потрібні для роботи, що треба знати про мітинги і які є переваги, недоліки та перспективи розвитку. Контроль версій дозволяє відстежувати зміни в коді та повертатися до попередніх версій за необхідності. Ці знання будуть корисні здебільшого тестувальнику-автоматизатору для спільної роботи з розробниками та збереження історії змін.
Manual QA
QA-Engineer виконує ключову роль під час розроблення ПЗ, гарантуючи, що вироблені продукти відповідають певним стандартам і вимогам. Він аналізує, тестує та виявляє дефекти у програмах, щоб забезпечити їхню ефективну та безперебійну роботу. Тестувальник зазвичай здійснює ручне тестування за підготовленими сценаріями, фокусуючись на виявленні дефектів у програмному забезпеченні. QA-інженер відповідає за розробку стратегій тестування, автоматизацію тестових процесів, визначення критеріїв якості та загальний контроль якості програмного забезпечення.
- QA також аналізує помилки, стан процесів і покращує їх.
- Обираючи чи змінюючи свій професійний шлях, багато людей дивляться на IT-сферу.
- Всередині процесу QA виділяють процес Quality Control – контроль якості продукту.
- Як і для більшості вакансій у IT, будь-який QA-інженер може рости від рівня Trainee чи Junior аж до Senior.
- У 2025 році професія дизайнера продовжує стрімко розвиватися й привертати все більше уваги — як серед молоді, так і серед тих, хто вирішив змінити сферу діяльності.
Що таке QA та як отримати професію тестувальника
- Також для професійного розвитку QA-інженера будуть корисними деякі книги.
- Вирішення цього жартівливого завдання показує інтерес до тестування та розуміння його основних процесів.
- Мінус автоматизаторів — це складніший напрям для вивчення.
Тестувальник робить усе, щоб кінцевий користувач отримав продукт, яким можна пишатися. Він виконує всі дії, які міг би зробити користувач продукту. Він реєструється, пише та відправляє повідомлення, вибирає та змінює аватар. Виконує тестування use case, димове тестування, тестування навантаження і т.д.
Які субспеціалісти є в професії тестувальників і чим вони відрізняються
Тобто тільки досвіду роботи з інструментами на співбесіді буде явно недостатньо для успішного працевлаштування. Якщо хочете потрапити на посаду QA-Engineer – розвивайте у собі соціальні навички та бажання працювати у команді. Якщо вирішили спробувати себе в цій ролі, можна почати з вивчення матеріалу в інтернеті або піти на курси з основ тестування ПЗ. Тим самим ви заощадите час, при цьому отримаєте систематизовану інформацію, яку https://wizardsdev.com/ зможете використати на практиці. Вертикальне кар’єрне зростання може початися з позиції Trainee і йти шляхом Junior → Middle → Senior. Далі ви можете стати тім-лідом, а потім — головою відділу забезпечення якості (якщо він є у вашій компанії).
Робота тестувальника — це зазвичай найпростіший спосіб “увійти в IT”. Крім того, вона дає широке уявлення про те, супровідний лист як працює дана сфера та які процеси відбуваються всередині неї. Також професія QA-інженера чудово “прокачує” різноманітні технічні навички, розвиває кругозір, покращує аналітичні здібності. Тобто вона дає досвід, який пригодиться будь-де у житті. QA-інженер — спеціаліст, який відповідає за забезпечення якості розробки програмного забезпечення та його функціонального тестування.
- Переважна більшість вакансій вимагають знання English.
- Тобто тільки досвіду роботи з інструментами на співбесіді буде явно недостатньо для успішного працевлаштування.
- По-перше, знайомство з тестуванням та бажання зрозуміти та розібратися з новими знаннями.По-друге, знання основ тестування вистачить спочатку.
- Теорія тестування містить розуміння цілей та задач тестування як процесу, різні види та підходи, процеси розробки продукту, тестові артефакти (тестова документація) і т.
- Але інженери з контролю якості виступають останньою ланкою перед реальним користувачем.
- Друге включає роботу як з самою тестовою документацією, так і з іншими видами (наприклад, користувацька документація або бізнес вимоги й т. д.).
QA витрачає час зараз, щоб зекономити його в майбутньому». Прочитав коментарі нижче — з чимось згоден, а з чимось ні. Так, на деяких проєктах QA може бути непотрібним, але якщо це активний продукт, де у девелоперів немає часу на перевірку, то роль QA стає важливою. Проте QA має добре розуміти технічну складову, як усе працює «під капотом» ну і звісно вміти автоматизувати свої процеси. Тоді він буде корисним для команди та проєкту, а не просто «манкіклікером», який репортує баги на кшталт «тут один піксель не такий, як у дизайні». Як і для більшості вакансій у IT, будь-який QA-інженер може рости від рівня Trainee чи Junior аж до Senior.